3 pomysły na prezent dla inwestora

   Nadchodzą święta, a wraz z nimi czas obdarowywania się prezentami. Jeśli wśród Twoich bliskich czy znajomych są pasjonaci giełdy i inwestycji, a zastanawiasz się, czym ich zaskoczyć, to ten artykuł jest dla Ciebie. Oto trzy pomysły na prezent, które z pewnością zadowolą każdego pasjonata finansów i inwestycji. 🙂 . 

1. Monety inwestycyjne

   Monety inwestycyjne to nie tylko wyjątkowy prezent, ale także symboliczna forma przechowywania wartości. Złote i srebrne monety bulionowe nie tylko prezentują elegancką estetykę, ale są również trwałym nośnikiem wartości, co czyni je doskonałym podarunkiem dla inwestora. Taki prezent nie tylko ładnie się prezentuje, ale również stanowi materialny dowód na troskę o rozwój kapitału.

Monety srebrne o wadze 1 uncji (31,1 gram) można kupić choćby na allegro za 120-150 zł w zależności od wybranej monety. 

   

   Złote monety o wadze 1 uncji to już większy wydatek, na który może sobie pozwolić bogatszy Mikołaj. Jest to wydatek przy obecnych cenach rzędu 8 300 – 9 000 zł. Oczywiście są dostępne mniejsze gramatury przez co cena staje się bardziej akceptowalna, np. 1/10 uncji czyli 3,1 gram złota to wydatek około 1 000 zł a 1/25 uncji czyli 1,24 gram kosztuje około 400 zł.

  Polecam wybierać monety najbardziej popularne, które są rozpoznawane na całym świecie:
– Krugerrand z RPA
– Wiedeński Filharmonik
– Kanadyjski Liść Klonowy
– Brytyjska Britannia
– Australijski Kangur
– Amerykański Orzeł

2. Akcje/obligacje w wersji papierowej

   Prawdziwą gratką dla osoby inwestującej na rynkach finansowych może być fizyczna akcja lub obligacja jakiejś firmy. Obecnie przeważnie mają one postać zdematerializowaną i widnieją wyłącznie jako zapis na rachunku maklerskim. Stare, papierowe akcje i obligacje są nie tylko małym dziełem sztuki i świetną pamiątką, ale też mają wartość kolekcjonerską. Takie papiery możemy znaleźć w antykwariatach czy na platformach aukcyjnych, takich jak Allegro, w kategorii kolekcje i papiery wartościowe.

  Obligacje lub akcje w formie papierowej można już kupić na allegro za kilka-kilkanaście złotych. Dobrym pomysłem jest zakup takiej fizycznej akcji czy obligacji i włożenie jej do ramki na zdjęcia.

3. Książki o tematyce finansowo-inwestycyjnej

  Książki to jeden z najpopularniejszych prezentów pod choinką. Każdy inwestor musi nieustannie się uczyć i rozwijać, więc każda pozycja książkowa jest mile widziana. Mogę polecić księgarnie internetową Maklerska.pl specjalizującą się w sprzedaży książek o tematyce inwestycyjnej (np. akcje, obligacje, surowce, metale szlachetne, forex i waluty) jak i rozwoju osobistego. Oferta jest naprawdę przeogromna, z której często sam korzystam. Sprawdź klikając tutaj.

  Jedną z ciekawych pozycji, które polecam to Standard Bitcoina. W książce ekonomista Saifedean Ammous tłumaczy, na czym polega olbrzymi, rewolucyjny wręcz potencjał drzemiący w sieci i walucie Bitcoin. Większość książki stanowi jednak historia pieniądza od czasów pojawienia się człowieka na ziemi po starożytność aż do czasów współczesnych. W przyjemny sposób została w niej przedstawiona historia gospodarcza świata skupiająca się ewolucji pieniądza i jego obiegu. Cena książki to 47,90 zł + ewentualne koszty dostawy. 
   Jeśli ktoś woli coś lżejszego do poczytania ale umiejscowionego w świecie finansów dobrą propozycją może się okazać powieść Tomasza Pruska K.I.S.S (cena to 33,90 zł) oraz kontynuacja P.I.I.G.S (cena to 33,90 zł). Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

   Bohaterką obu książek jest Olga Kirsch – błyskotliwa finansistka zdobywająca polski rynek. Rozpoczyna ona śmiertelną grę, blokując wielki giełdowy przekręt. Zadziera z niewłaściwymi ludźmi, którzy mają władzę i możliwości, by ją zniszczyć.
   Miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim i smaczków dodaje fakt, że część zdarzeń i sytuacji wydarzyła się naprawdę. Autor w swojej pracy dziennikarskiej opisywał kulisy rynku kapitałowego w Polsce i często miał do czynienia z niebezpiecznymi lub jak to woli wpływowymi ludźmi.
   Jeśli jakaś pozycja Was zainteresuje będę wdzięczny za zakupienie książki z mojego linka polecającego, dzięki czemu będę mógł dalej rozwijać swoją stronę i tworzyć dla Was treści –>

<KSIĘGARNIA MAKLERSKA>

   Mam nadzięję, że udało mi się części z Was coś podpowiedzieć. Życzę udanych zakupów 🙂
Podzielcie się jakie Wy macie pomysły na prezenty dla swoich najbliższych.

 

Jeśli podobał Ci się wpis i chciałbyś się jakoś odwdzięczyć możesz postawić mi kawę za pomocą poniższego linka: 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polecam moje poprzednie artykuły:

Wyniki portfela inwestycyjnego po listopadzie 2023 roku
Najbogatsi ludzie w Polsce vs najbogatsi ludzie na świecie 2023
Paradoks diamentu i wody
Zrób wiosenne porządki w swoich finansach!

Inflacja w Polsce już pełnoletnia i jest najwyższa od 26 lat

2 thoughts on “3 pomysły na prezent dla inwestora”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *