Ranking lokat i kont oszczędnościowych – styczeń 2020

Mamy nowy rok, więc wrzucam zestawienie kont i lokat. Inflacja za grudzień wyniosła aż 3,4%! Oznacza to, że aby nasze pieniądze nie straciły na wartości, powinny być oprocentowane na 4,2%. O takim oprocentowaniu naszych depozytów możemy jedynie pomarzyć. Na ratunek przychodzą nam promocje bankowe, dzięki którym możemy zgarnąć od 100-200 zł. 

Lokaty BEZ zakładania konta osobistego

IDEA BANK

Jedyną sensowną ofertę posiada Idea Bank ze swoją Lokatą Happy oprocentowaną na 3,8%. Minusem jest to, że możemy ją założyć tylko raz w życiu, będąc nowym klientem banku. Wykluczone są osoby, których PESEL znajduje się już w bazie danych banku (nawet jeśli tylko wnioskowaliśmy o jakiś produkt a ostatecznie nie skorzystaliśmy z niego) . Przelew środków na Lokatę Happy powinien pochodzić z naszego konta, a wszystkie dane przelewu (np. imię, nazwisko adres) muszą być identyczne jak te, które podaliśmy we wniosku.

Lokata Happy ma jednak (raczej) niską kwotę maksymalną (10 tyś zł), dlatego jeśli chcemy jednorazowo ulokować więcej środków, to powinniśmy zdecydowanie wybrać Lokatę Happy Pro dla kwoty od 20 000 zł do 400 000 zł oprocentowanej na 3,% w skali roku. Jej warunki są oprócz tego niemal identyczne, jak „zwykłej” Happy (co oznacza, że możemy założyć tylko jedną z nich). Więc jeśli chcesz ulokować więcej niż 10 tyś zł Lokata Happy Pro będzie najlepsza 

ZAŁÓŻ LOKATĘ TUTAJ

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste

NEST BANK

     Najlepszy procent oferuje Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, Istnieje możliwość wyboru wersji 6-miesięcznej – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest co najmniej jeden wpływ wynagrodzenia, dlatego jeśli nie zamierzamy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej wybrać wersję krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków). 

ZAŁÓŻ KONTO TUTAJ

Konto w Nest Banku to:

-rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Nest Konto za bezwarunkowe 0 zł
-bezpłatne założenie i prowadzenie konta
-0 zł za wydanie i obsługę karty
-0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

GETIN BANK

     Sporo, bo aż 3,5% do 10 tyś oferuje Getin Bank Jest to promocja skierowana do nowych klientów zakładających konto osobiste Proste Zasady , z którym otwiera się jednocześnie konto oszczędnościowe. 3,5% obowiązuje przez rok. Jedynym warunkiem jest comiesięczny wpływ na konto osobiste w wysokości 1 tyś zł. Karta do konta jest bezpłatna po wykonaniu jednej płatności kartą lub blikiem. Dodatkowo 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce

ZAŁÓŻ KONTO TUTAJ

Jeśli jesteście już klientami banku możecie założyć  Konto Oszczędnościowe oprocentowane na 2,7% do (do 200 tys. zł, przez 4 miesiące) na nowe środki

ZAŁÓŻ KONTO TUTAJ

Dodatkowo jeśli zainstalujecie aplikacje mobilną na swoim telefonie możecie skorzystać z Lokaty Mobilnej (3-miesięczna) z oprocentowaniem 3%. 

BANK MILLENIUM

Bank Millenium oferuje 2,7% do 100 000 zł konto oszczędnościowe Profit. Oferta ma ogromny plus – jest cykliczna i można z niej korzystać w zasadzie icały czas. Sam korzystam z tego konta i uważam, że jest to jedna z lepszych propozycji z uwagi na powtarzalność.  Najpierw należy założyć konto osobiste. Obecnie trwa promocja, dzięki której możemy zgarnąć dodatkowe 200 zł. 

Aby móc skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która na dzień rozpoczęcia promocji:

– nie posiada żadnego  produktu w Banku Millennium, a także
-nie brała udziału w żadnej promocji Konto 360° lub Konto 360° Student w promocji „na start” w przeszłości (organizowanej przez sam banku lub podmiot zewnętrzny).
Klienci banku Eurobank są wykluczeni z promocji, ponieważ od października 2019 jest własnością Millenium

Jeśli spełniamy powyższe warunki to musimy do 28.01.2020 złożyć wniosek o Konto 360° (lub Konto 360° Student) wraz z kartą debetową poprzez dedykowaną stronę promocji, a następnie do 31.01.2020 zawrzeć umowę o konto. Podczas składania wniosku należy wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji handlowych od banku.

ZAŁÓŻ KONTO TUTAJ

ING BANK ŚLĄSKI

W ING Banku trwa ciekawa promocja. W zamian za założenie konta oraz spełnieniu prostych warunków możemy zgarnąć nawet 160 zł!
Oprócz tego ciągle możemy korzystać ze zwiększonego do 2,5% oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Umowę podpiszemy nie tylko przez kuriera, ale również przelewem weryfikacyjnym co znacznie ułatwia założenie konta.

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku. Oznacza to, że nie mogliśmy posiadać żadnego Konta z Lwem w ING Banku Śląskim od 1.10.2018 do 30.12.2019.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku, otwierając przy tym konto oszczędnościowe i wybierając dowolną kartę debetową. Wnioski składane w oddziałach banku nie biorą udziału w tej promocji.

ZAŁÓŻ KONTO TUTAJ

W trakcie wnioskowania należy wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych w sposób elektroniczny, telefoniczny i tradycyjny (pocztowy).

Gwarantowane 100 zł otrzymamy pod warunkiem, że do 30.06.2020 wykonamy płatności bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł kartą lub BLIKiem. Premia pieniężna zostanie przelana na nasze konto oszczędnościowe do 16.07.2020. Ważne jest, aby w momencie wypłaty nagrody być ciągle posiadaczem obu rachunków oraz karty debetowej (jeśli ją wcześniej zamkniemy, to trzeba będzie ją wyrobić do odebrania premii – plastikową, lub mobilną).

Nagrodę możemy jednak łatwo zwiększyć o 60 zł. Należy:

-wykonać 3 płatności bezgotówkowe BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych,
-otrzymać minimum jeden przelew wynagrodzenia w kwocie min. 1000 zł na konto osobiste, przy czym rozumie się jako: „Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku”. Oznacza to, że wystarczy przelew o wartości minimum 1 tyś zł od innej osoby.


Powyższe warunki powinniśmy spełnić do 30.04.2020.

Oprócz tego ING oferuje:

– otwarte konto oszczędnościowe – do zgarnięcia mamy 2,5% dla kwoty do 100 000 zł przez 4 miesiące od założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego.

 – rachunek OKO Bonus, dzięki któremu możemy zgarnąć kolejne 2,5% dla kwoty do 100 000 zł

Podsumowanie

Niestety grudzień przyniósł nam wzrost inflacji co powoduje, że nasze oszczędności tracą na wartości. Rada Polityki Pieniężnej utrzymuje nadal niskie stopy procentowe i nie zapowiada się, aby ich stanowisko uległo zmianie. Musimy się pogodzić z niskim oprocentowaniem depozytów. Sytuacje poprawiają premie, takie jak ING, które dość łatwo zdobyć przez co nasze zyski można łatwo powiększyć. 

     Przypominam, że depozyty (czyli lokaty i konta oszczędnościowe) są gwarantowane przez polską instytucje – Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości 100 tyś EUR (obecnie to około 430 tyś zł). Jeśli nie przekraczamy tej kwoty nie musimy się martwić o nasze pieniądze.

W razie pytań, wątpliwości służę pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *