[Akcja spekulacja] Jak zarobić na giełdzie 15% w tydzień ?

Tytuł artykułu troszeczkę clickbaitowy 🙂 W tym wpisie pokażę Wam na realnej transakcji jak zarobiłem 15% w tydzień. Indeksy na giełdzie w USA śrubują kolejne rekordy.
Pisałem o tym w artykule Rekordy na giełdzie w USA! Co z polską giełdą ?

W co zainwestowałem ?

Jak wiemy koniec listopada jak i początek grudnia dla WIG20 nie był łaskawy i zaliczyliśmy mocny spadek.
I tu zauważyłem swoją szansę. Już 4 grudnia zasygnalizowałem na facebooku o możliwości potencjalnego odbicia (przy okazji zachęcam do zostawienia like na moim fb 🙂 
(kliknij tutaj)

Patrząc na wykres WIG20 postanowiłem się oprzeć na wsparciu z sierpnia tego roku, kiedy to nasz indeks był w okolicach 2050 pkt.

 

stooq.pl

Kupiłem certyfikat ING Turbo Long na WIG20 z dźwignią 5,7. Dla tych co nie wiedzą ING Turbo to instrument finansowy notowany na naszej giełdzie, umożliwiający inwestowanie z dźwignią, można grać na spadek instrumentu bazowego, jak i na jego wzrost. Kupiony przeze mnie certyfikat oznacza,  że każdy 1% wzrostu indeksu WIG20 przekłada się na zysk około 5,7%. Niestety granie z dźwignią działa również w drugą stronę, czyli spadek WIG20 o 1 % oznacza dla mnie spadek o 5,7%. W przyszłości szerzej opiszę działanie ING Turbo. 

stooq.pl

Zlecenie kupna certyfikatu ING Turbo LONG WIG20 zrealizowało się 10 grudnia. Mentalny stop loss ustawiłem sobie na poziomie 2020 pkt. Miałem przekonanie, że niżej nie spadnie. 

 Początkowo zakładałem, że pozycję utrzymam do 2140 pkt, ale jakoś nie widziałem już mocy do dalszych wzrostów i zamknąłem pozycję 17 grudnia, gdy WIG20 notowany był na około 2120 pkt inkasując w ten sposób ponad 15% zysku. 🙂

Podsumowanie 

Jak widzicie udało mi się osiągnąć fajny zysk wykorzystując dźwignię, i to w tydzień. Zagrałem niewielkim kapitałem, ale zysk prawie 300 zł uważam za satysfakcjonujący 🙂 
Dostępne są certyfikaty Turbo z dźwignią na poziomie powyżej 20 co mogłoby dać jeszcze większy zysk. Nie zdecydowałem się na aż takie ryzyko, bo gdyby jednak kurs poszedł w dół strata mogłaby okazać się bolesna. 

Czy Wy również inwestujecie poprzez certyfikaty ING Turbo ? Co o nich sądzicie ?

   Jeśli podobał Ci się wpis i chciałbyś się jakoś odwdzięczyć możesz postawić mi kawę za pomocą poniższego linka 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

2 thoughts on “[Akcja spekulacja] Jak zarobić na giełdzie 15% w tydzień ?”

 1. A może 1000%???
  Bzymbzymkowi 2018/01/08 kosmici powiedzieli o KRLD więc będzie ICBM wystrzelony pewnie na pl

  Bzymbzymk ma na ciele znamiona precesji bieguna północnego
  Tzw Mesjasz to nic innego jak 100% hybrydyzacja. Znamiona Zając, Orion,Plejady, Mały pies, Niedźwiedzica, Łabędź (góra Ślęża) Smok,Wężownik, Ryby, Andromeda. Z czego papieże to czyste zło nie wspominając o Jasiu polacku. Czy ktoś jest prezydentem/papieżem whatever decyduje tylko to jakie ma znamiona na sobie. Przy czym dobro nie istnieje. Tzw. niebio to zaimplementowany program aby stworzyć złudzenie, ewentualnie dla ustawionych jakieś lepsze warunki. Plan dusz to bzdura. Bo co niby ktoś był w niebie a teraz jest w obozie KRLD? Że sobie takie coś wybrał. Nie ma dobra jest tylko zło i ewentualne dobro jest eliminowane wszelkimi możliwymi sposobami. Dla motlochu rzecz niepojęta tzw. podludzie dla wiedzących – rzecz oczywista. There is no aint such things like good doesn’t matter on earth or above

  Bóstwo panujące tutaj? Big square. Złoty kwadrat pojawiający się na niebie, widoczny a architekturze (4 oblicza/żywioły) w placach w centrach jako square i obelisk. Generalnie wszystko istoty pozaziemskie wpływające na dosłownie wszystko. Deszcz/temperature/powiew wiatru kontrola 100%- potęga!

  Naród wybrany to nie naród to grupa genetyczna – NIC WIĘCEJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *