Ile jest warta reprezentacja Polski w piłce nożnej podczas mundialu w Katarze 2022?

   Już dziś reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra swój pierwszy mecz mistrzostw świata w Katarze. Wszyscy nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka i liczymy na dobry występ naszych zawodników. Czekając na mecz postanowiłem sprawdzić jaka jest wartość polskiej drużyny.

   Najwyżej wycenianym piłkarzem jest Robert Lewandowski, którego wartość jest szacowana na 45 mln euro co w przeliczeniu na złotówki daje wartość około 205 mln zł. Drugi w rankingu jest piłkarz włoskiego Napoli Piotr Zieliński, którego wycena sięga 40 mln euro czyli około 185 mln zł. Podium zamyka Matty Cash z wyceną na poziomie 22 mln euro co daje 101 mln zł.
   Łącznie mamy 10 piłkarzy, którzy są wyceniani na co najmniej 10 mln euro czyli około 46 mln zł. Dziesiątkę zamyka młody Jakub Kamiński, który w ostatnich miesiącach naprawdę dobrze radził sobie w niemieckiej Bundeslidze reprezentując barwy Wolsburga.

Źródło: www.transfermarkt.pl

   13 piłkarzy jest wycenianych powyżej 1 mln euro:

Źródło: www.transfermarkt.pl

   Kamil Glik, Kamil Grosicki i Artur Jędrzejczyk czyli nasi weterani zamykają stawkę z wyceną poniżej 1 mln euro. Tutaj zaskoczenia nie ma, najlepsze czasy mają już za sobą i jest to ich najprawdopodobniej ostatni turniej.

Źródło: www.transfermarkt.pl

   Wartość całej 26 osobowej kadry wynosi 255,6 mln euro co w przeliczeniu po kursie 4,6 EUR/PLN daje 1,175 mld złotych. Cała reprezentacja jest na dzień dzisiejszy warta prawie tyle co:
– spółka gamingowa 11BIT – kapitalizacja 1,190 mld złotych;
– deweloper mieszkaniowy Atal – kapitalizacja – 1,184 mld złotych;
czy spółka IT Asseco Business Solutions produkująca oprogramowanie dla klientów biznesowych z różnych branży z całego świata – kapitalizacja 1,069 mld złotych.

   Sam Robert Lewandowski jest wyceniany tyle co jeden z największych w Polsce dystrybutorów stali i wyrobów stalowych spółka BOWIM – 205 mln złotych. Piotr Zieliński z kolei dorównuje wycenie funduszu inwestycjnego Sebastiana Buczka  QUERCUS, którego kapitalizacja wynosi około 186 mln złotych.

   Cała drużyna jest wyceniana na ponad 1 mld złotych co w porównaniu z innymi reprezentacjami nie jest dużym wyczynem. Niektóre zespoły mają 11-stkę, która przebija pod względem wyceny cały nasz skład.
   Jednocześnie widać, że za równowartość pojedynczych piłkarzy moglibyśmy na warszawskiej giełdzie kupić nie jeden dobrze prosperujący biznes. Czy nasi piłkarze są zbyt wysoko wycenieni czy jednak nasza giełda jest śmiesznie tania?
Na to pytanie odpowiedzcie sobie już sami 😉 .

Jeśli podobał Ci się wpis i chciałbyś się jakoś odwdzięczyć możesz postawić mi kawę za pomocą poniższego linka 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polecam moje poprzednie artykuły:
Global Connect z zagranicznymi akcjami wystartował na GPW
Wyniki portfela inwestycyjnego po III kwartale 2022 roku w cieniu Sasina
Dlaczego nie inwestuje w spółki z WIG20?
Wakacje kredytowe – jaka jest moja decyzja?
5 thoughts on “Ile jest warta reprezentacja Polski w piłce nożnej podczas mundialu w Katarze 2022?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *