Ranking produktów finansowych

W aktualizacji. 
ZAPRASZAM NIEBAWEM
Akcje, ETF-y, Obligacje, Rynki finansowe
Konto XTB
Rachunek inwestycyjny w Domu Maklerskim XTB to jedno z najtańszych kont umożliwiających handel akcjami notowanymi na GPW w Warszawie. Oprócz polskich akcji znajdziemy także m.in. rynki zagraniczne, waluty oraz kontrakty CFD na indeksy. Wszystko to przy prowizjach, które dosłownie biją resztę konkurencji na głowę. Aktualną listę instrumentów znajdziecie tutaj.

ZAŁÓŻ KONTO

Cechy rachunku:
brak prowizji za handel akcjami i funduszami ETF do wysokości miesięcznego obrotu 100 tys. euro
– konto założysz online
– możliwość wypełnienia formularza W-8BEN, co pozwala obniżyć podatek u źródła z 30 do 15%
– bezpłatne profesjonalne kursy inwestowania w akcje i ETF-y (Albert Rokicki, Trader 21, Mieczysław Siudek, Bartosz Szyma)
– nowoczesna aplikacja mobilna
– brak instrumentów dłużnych (obligacji) w ofercie
– brak IKE i IKZE

XTB jako pierwszy dom maklerski z Polski umożliwia zapłatę podatku od dywidend wypłacanych przez spółki z USA w „normalnej” wysokości. Jako pierwsi dali możliwość wypełnienia formularza W-8BEN.

Co daje W-8BEN?

Dzięki niemu będziemy mieli pobierane 15 procent podatku od dywidendy zamiast obecnych 30 procent, co jest powszechną praktyką  w polskich domach maklerskich.
Stawka podatku od dywidend wynosi u nas 19 procent, więc brakujące 4 procent trzeba będzie dopłacić przy rozliczeniu rocznym. Do tej pory w przypadku spółek amerykańskich stawka tak naprawdę wynosiła aż 34 procent. 30% było pobierane u źródła (czyli w USA) a my musieliśmy naszemu urzędowi skarbowemu oddać kolejne 4%.
XTB wystawia PIT-8C (w przypadku zagraniczny brokerów podatek musimy wyliczyć samodzielnie), co znacznie ułatwia życie, a dodatkowo oferuje akcje, ETFy bez prowizji (maksymalnie do 100 tys. euro obrotów miesięcznie, minimalna wartość zlecenia 100 USD/100 euro lub 500 PLN).

<<Załóż konto w XTB i inwestuj bez prowizji >>

LOKATY
Wszelkie środki, które nie przelewam na giełdy trzymam na oprocentowanych lokatach lub kontach oszczędnościowych. Nie lubię gdy pieniądze leżą na kontach oprocentowanych na 0,01%. Obecnie trudno znaleźć konta czy lokaty, które pokrywałyby inflacje. Jednak i tak uważam, że warto szukac najwyższych dostępnych ofert.
InBank
Lokaty zakładam w Inbanku. Nie trzeba zakładać konta bankowego, nic podpisywać. Wszystko odbywa się online. Dane podczas rejestracji muszą być identyczne z danymi banku z którego będziemy przelewać środki. W ten sposób jesteśmy weryfikowani. Minimalna kwota na jaką możemy założyć lokatę to 5 tyś zł.
Po rejestracji otwieramy interesującą nas lokatą i na dany rachunek przelewamy pieniądze. Wszystko jest proste i bardzo intuicyjne.
Jeśli chcielibyśmy zerwać lokatę przed czasem to taką dyspozycję musimy złożyć pisząc na adres mailowy banku podając numer lokaty. Przetestowałem to jakiś czas temu. W ciągu 24 godzin lokata została zerwana a pieniądze wróciły do banku z którego zasilałem rachunek.

<<ZAŁÓŻ LOKATE TUTAJ>>

Jest tutaj spora oferta:

Źródło: livesmarter.pl

Inbank to pełnoprawny bank, a co za tym idzie – lokowane w nim środki (wraz z odsetkami) są gwarantowane przez fundusz gwarancyjny do równowartości 100 000 euro. Jedyna różnica to taka, że gwarantem nie jest polski BFG, a estoński odpowiednik (Tagatisfond). Inbank prowadzi bowiem działalność w Polsce na podstawie europejskich przepisów

Co w razie gdyby coś się wydarzyło z bankiem? To samo, co gdybyśmy lokowali środki w polskim banku – zostaną nam wypłacone w ciągu 7 dni roboczych. Oczywiście wraz z naliczonymi już odsetkami. Procedura wygląda tak samo jak w przypadku naszych rodzimych banków. 

<<ZAŁÓŻ LOKATE TUTAJ>>